Скуті одним ланцюгом. Сповідь поліцейського

Друга частина масштабного розслідування щодо корупції в поліції м. Жовті Води.

В попередній серії серіалу «ЗВОРОТНИЙ БІК ЗАКОНУ | ЖОВТОВОДСЬКИЙ СПРУТ»: Азартні ігри поліції:

Наприкінці 2014 року в Жовтих Водах вкотре були конфісковані ігрові автомати. Були відкриті кримінальні впровадження №2014040220001021 та №12014040220001022 за статтею «Зайняття гральним бізнесом». Та вже в січні 2015 року, як зафіксували камери відеоспостереження, частина з цих гральних автоматів зникла зі сховища речових доказів.

В діях співробітників поліції вбачається склад злочину, передбачений ст. 367 ККУ,  що карається позбавлення волі на термін до 5 років….

2 серія. «Скуті одним ланцюгом. Сповідь поліцейського»

Manus manum lavat (лат.)

«Рука руку миє»

Епіхарм

Дійові особи:

 1. СМИРНИЙ ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ – полковник поліції, начальник Жовтоводського відділення Дніпродзержинського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області;
 2. ЛИМАРЄВА ІЛОНА ВОЛОДИМИРІВНА – підполковник поліції, начальник слідчого відділення ЖВП ДОП ГУНП в Дніпропетровській області;
 3. БАБАК ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ – майор поліції, старший дільничний офіцер поліції;
 4. ГОРБУНОВ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ – підполковник, заступник начальника ЖВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області;
 5. ТУПИЦА ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ – старший лейтенант поліції, заступник начальника карного розшуку;
 6. ПОГОРІЛЯК РУСЛАН ВОЛОДИМИРОВИЧ – майор поліції, старший оперуповноважений, старший дільничний офіцер поліції;
 7. КУЧУГУРА ЄВГЕН МИКОЛАЙОВИЧ – майор поліції, заступник начальника слідчого відділення ЖОП;
 8. ШУМЯНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ – майор поліції, старший інспектор П’ятихатського відділення поліції ДОП ГУНП в Дніпропетровській області;
 9. ВИНОГРАДОВ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ – майор поліції, слідчий;
 10. ШАЛЬКО АНДРІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ – майор поліції, старший слідчий;
 11. ІЛЬЧЕНКО ІГОР СТАНІСЛАВОВИЧ – майор, старший оперуповноважений.

Повідомляю, що я працюю в Жовтоводському відділенні поліції ГУНП в Дніпропетровській області. В зв’язку з наближенням атестації до національної поліції, та як офіцер, що бажає служити в новій та чесній поліції, маю повідомити компетентні органи та ЗМІ про працівників, які на теперішній час перебувають на керівних та інших посадах, та займаються протиправними і корупційними діяннями, та яким, на мою думку, не місце в правоохоронній системі. Наперед хочу зазначити, що моє повідомлення буде анонімним, так як побоююсь помсти з боку зазначених нижче осіб.

Керівник жовтоводського відділення поліції – Смирний Дмитро Юрійович, спільно з начальником слідчого відділу Лимарєвою  Ілоною Володимирівною (з якою вони разом приїхали з м. Дніпропетровськ та мають неуставні відносини), та колишнім працівником державної служби з боротьби з економічною злочинністю Шумянським Олександром Григоровичем (на теперішній час працює в П’ятихатському відділенні поліції) , отримують грошові винагороди від власників приміщень незаконних ігрових автоматів, надаючи їм змогу вести ігорний бізнес на території міста Жовті Води.

Смирний Д.Ю. є колишньою правою рукою відомого в області та на всій Україні, люстрованого в 2015 році одіозного Фокіна Вадима Олеговича, який свого часу був замішаний у великих корупційних діях (більш докладно є на сайті сайт ОРД). Коли Фокін перебрався до Києва, він забрав з собою Смирного Д.Ю. та Лимареву І.В. Коли Фокіна люструвати, Смирний та Лимарева сховалися в м.Жовті Води щоб уникнути люстрації, як спільники Фокіна.

Неодноразово обласним апаратом та підрозділом добровольчого батальйону «Дніпро-1» виявлялися та вилучалися ігрові автомати, які згодом поверталися їхнім власникам зазначеними вище особами. При цьому жодної справи чи протоколу не було складено або відкрито.

Є як мінімум 3 кримінальні справи стосовно ігрових автоматів, одну порушували за скаргами громадян України на Шумянського О.Г.. Інші порушено областю та Дніпродзержинськім відділом, дані справи зараз є у відділі в Жовтих Водах.

Зали гральних автоматів працюють на 3х точках – по вул. Хмельницького у кафе «Космос», на автовокзалі та в кафе «Лаванда». Відкриваються тільки вночі, мають камери відеоспостереження…

Що ж до Лимарєвої І. В.  – живе вона невідповідно до своїх доходів та особливо це не приховує.

У місцевому відділу «Нової пошти» можна дізнатися, що їй приходять товари з різних інтернет магазинів, де вона купує то жіночу білизну по 500 грн, то взуття по 2000 грн, маючи зарплату 6тис. За літо 2015 років два рази злітала до Єгипту, а взимку відпочивала на курорті Буковель.

2 машини, якими вона управляє, записані на батьків, але не вказані в декларації.

За документами живе в гуртожитку, при цьому маючи будиночок на лівому березі в Дніпропетровську, на ж \ м «Сонячний».

Довідку до проходження люстрації Лимарєва зробила сама собі. Довідку взяли в Дніпропетровську. Жодних перевірок, щодо достовірності інформації, не було.

Також Лимарєва пов’язана з криміналітетом, має в кримінальних колах прізвисько «Генерал» і відкрито заявляє колегам, що буде знищувати всіх, хто стане на її шляху. Працює з 04.11.2014 в м. Жовті Води. Вживає спиртні напої в робочий час, веде аморальний спосіб життя.

Головна вимога Лимарєвої до співробітників – це гроші, які потрібно постійно їй заносити, чим доводити свою відданість. Невгодних вона звільняє з роботи різними способами. В ніч з 06 на 07.11.2015 року вона, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння і керуючи автомобілем «Шкода Октавія» д\н 1388 (який вона не вказала навіть в декларації, однак протягом довгого часу керує ним на підставі довіреності), вчинила ДТП біля будівлі магазина АТБ по вул. Петровського 51 в м. Жовті Води, розбивши передній бампер автомобіля об металеву огорожу. Дана подія була зафіксована камерами відеоспостереження, а відео в подальшому було викуплено у керуючої АТБ і знищено.

Взимку 2015 року Лимарєва Ілона Володимирівна закрила нічний дискоклуб «DiscoVery» і за відкриття вимагала від Ткаченко Сергія Валентиновича (формальний директор клубу, ФОП) 160 тис.грн, що Ткаченко може підтвердити. Це також може підтвердити власник клубу Сергій Єдєлєв (він зараз проживає в Києві).

«В курс справи» Смирного та Лимарєву  ввів екс-начальник ЖОП Горбунов Олександр Володимирович, який зараз є заступником начальника та керівником відділу громадської безпеки.

Горбунов допомагає заробляти по вже налагодженим схемами на наркотиках, скупці викраденого, закриття кримінальних справ за гроші, кришування торгівлі самогоном та металобрухтом.

Ця особа систематично вживає спиртні напої, що вже робить неможливим перебування в правоохоронних органах. Незаконні пункти прийому металобрухту щомісячно надають йому «грошову допомогу». При спробі працівниками поліції задокументувати незаконну діяльність «прийомок», Горбунов О.В. одразу покладав край таким діям. Керівник відділку Смирний не тільки знає про це, але й має свою «долю». Про це свідчить наявність в місті значної кількості пунктів прийому металу та відсутність будь яких адміністративних матеріалів або кримінальних проваджень.

Також Горбунов О.В швиденько з’їздив в АТО для отримання статусу учасника бойових дій. Реальної участі в бойових діях не брав, при цьому майже всю поїздку пиячив, про що розповідав колегам.

Керівник служби дільничних інспекторів та його заступник – Бабак Олександр Юрійович та Погоріляк Руслан Володимирович . Обидва мають спільні інтереси у отриманні грошових винагород від самогонних «точок» та наркозалежих осіб, які торгують наркотиками на території міста Жовті Води. Погоріляк Р.В. окремо займається скупкою викраденого у наркоманів.

Заступник начальника кримінальної міліції – Тупиця Юрій Анатолійович та старший оперуповноважений Ільченко Ігор Станіславович – це особи, які займаються кришуванням наркобізнесу в нашому місті. Своїм положенням та «авторитетом» не дають змогу іншим працівникам проводити боротьбу з наркобізнесом. Цей факт підтверджується зверненнями громадян, які залишаються без відповідних заходів та притягненням винних до відповідальності. Юрій Тупиця був призначений на свою посаду з допомогою Лимарєвої І. В. Реальних знань та досвіду для цієї роботи не має. Поїхав до АТО щоб отримати квартиру, при цьому знаходився далеко від місць проведення бойових дій.

Сам Ільченко І.С. підробив документи про наявність вищої освіти, завдяки чому здобув посаду старшого оперуповноваженого та отримував підвищену зарплатню протягом тривалого часу.

Старший слідчий Шалько Андрій Валентинович та заступник начальника слідчого відділення Кучугура Євген Миколайович, рік потому працювали в м. П’ятихатки і попалися на операціях з наркотиками, але відкупилися – одному з низ довелося навіть продати свій автомобіль. Зараз успішно «працюють» в Жовтих Водах.

Обидва швидко поїхали до АТО, що стало вже традицією серед поліцейських, а як повернулися, то Лимарєва І. В. забрала їх обох до себе. Кучугура- її зам, а Шалько- старший слідчий, який навіть не має уявлення про слідчі дії, бо працював раніше дільничним, а потім нач. МГБ. Ці особи майже кожен день носять «на гору» гроші за кримінальні справи, найчастіше – «по тілесним».

І Шалько і Кучугуру вже затримували СБУ (чи з управління внутрішньої безпеки, не пам’ятаю) – з Дніпропетровська. Є знайомі, які їм особисто платили гроші за справи.

Викладені в моєму повідомленні факти можуть знайти своє підтвердження за допомогою елементарної перевірки показників та документації Жовтоводського відділення поліції  Дніпродзержинського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

 Громадське телебачення – Жовті Води

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *